Kauçuk nedir?

Kauçuk sanayinin bir çok yönünde kullanılan ve bazı tropikal bitkilerin öz suyundan (lateks) ya da petrol veya doğal gazdan imal edilen esnek bir maddedir. Kauçuk suya dayanıklı olup elektrik yalıtkanıdır. Sahip olduğu esneklik özelliği maddenin öz doğasına ait dayanıklılığından kaynaklıdır.

Kauçuk Zemin Kaplamaları

Kauçuk zemin kaplamalarımız tüm iklim koşullarına uygun dayanıklılıktadır. Doğası gereği kaymaz ve esnek dokusuyla özellikle üretim tesislerinde makine altlarına, spor salonlarında ağırlık altlarına, padoklarda, hayvan barınaklarında, oto tamir servislerinde, havuz kenarlarında ve poligonlarda kullanılan blok kauçuk 50×50, 50×100 ve 100×100 ebatlarında kilit sistemli bir zemin kaplama üründür.

Darbe emici özelliği sayesinde atış poligonlarında da ideal bir yalıtım ve zemin kaplama malzemesidir.

Kauçuk zemin kaplamalarımızın kullanım alanları çok çeşitlidir. Açık ve kapalı çocuk oyun alanlarının zeminlerinde, bisiklet yolları, trafik eğitim pistleri, koşu ve yürüyüş yolları, huzur evleri, çocuk hastaneleri, bebek odaları, bakım evleri ve rehabilitasyon merkezleri, engelliler için hazırlanan derslik, oyun alanı, yürüyüş yolları, atış poligonları,okul bahçeleri ve diğer bahçe alanları, garaj girişleri ile otoparklar,teras balkonlarda ve aklınıza gelebilecek daha birçok açık ve kapalı mekanlarda kullanılması mümkündür.

Ürünlerimizin tamamı CE ve TSE belgeli olup ISO9001 kalite standartlarını sağlamıştır.

SBR kauçuk kaplama

%100 geri dönüşümden elde edilen kauçuk granüllerin poliüretan bağlayıcılar ile harmanlanarak yüksek basınç altında preslenmesiyle elde edilir.

SAFARİ serisi 40×40 – 50×50 ebatlarında ve farklı kalınlıklarda üretilmektedir. SBR rulo poliüretan ve akrilik spor zemin kaplamaları altında darbe emici ve esneklik katmanı olarak kullanılmaktadır.

Çok maksatlı kullanımı hemen hemen tüm yaşam alanlarımıza girmiş olan SAFARİ serisi; kaymaz ve esnektir. Darbe dayanımı, şok emici olması, yanmazlık ve modüler olması özellikleriyle tercih edilmektedir.

4 mm’den 10 mm’e kadar 1,20 cm eninde 20 m. boyunda rulolar vardır.

SBR + EPDM kauçuk kaplama

Otomobil lastiklerinin geri dönüşümden elde edilen SBR granükkerin poliüretan bağlayıcılar ve pigmentleriyle dozajlandırılıp, yüksek ısı ve basınç ile preslenerek üretilir.

4 mm’den 10 mm’e kadar 1,20 cm eninde 20 m. boyunda rulolar vardır.

Kauçuk zemin kaplama malzemelerimiz için daha detaylı bilgi almak üzere bize +90 545 795 51 69 numarasından ulaşabilirsiniz.